top of page

Społeczni edukatorzy w cukrzycy po raz pierwszy w akcji dla Zielonej GóryDnia 14 czerwca 2024 odbyło się w centrum miasta w Zielonej Górze duże wydarzenie prozdrowotne. Na placu przy Westerplatte 15 stanął mobilny punkt poboru krwi, dokąd mogli się udać wszyscy chcący oddać krew zielonogórzanie. Organizatorzy, tj. PGNIG w Zielonej Górze wystosowali zaproszenie do naszego Koła Miejskiego z propozycją udziału w miejskim evencie i tak oto stawiliśmy się z pełnym wyposażeniem do zbudowania naszego stanowiska. Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. zaopatrzył nas w przenośne stoliki i krzesła. Dobrze mieć w Was wsparcie. Jako partnerzy akcji byliśmy odpowiedzialni za pomiary cukru i ciśnienia, wskazówki dietetyczne oraz dotyczące zdrowego stylu życia. Osobom, u których wykryto podwyższone wartości, oferowane były materiały informacyjne na temat produktów żywnościowych i ich wartości glikemicznych, ponadto dzienniczki pomiaru cukru i ciśnienia oraz glukometry. Nasi wolontariusze przebadali ponad stu mieszkańców miasta. Ponadto udzielali informacji zainteresowanym przechodniom, zaproszonym na event dzieciom i młodzieży szkolnej na temat zapobiegania cukrzycy, możliwości jej wczesnego wykrywania oraz zachęcali do zdrowego aktywnego trybu życia. Podczas tego wydarzenia działaliśmy po raz pierwszy jako certyfikowani społeczni edukatorzy w cukrzycy. Nasze koło wystąpiło w bieżącym roku do Urzędu Miasta z inicjatywą stworzenia grupy społecznych edukatorów dla Zielonej Góry, mających wspierać podnoszenie świadomości społecznej w naszym mieście. na temat cukrzycy, możliwości jej zapobiegania i wczesnego wykrywania. Projekt nasz spotkał się z zainteresowaniem, uzyskał dofinansowanie i na dzień wydarzenia trzynaścioro z nas może pochwalić się ukończonym kursem i zdanym egzaminem. Stowarzyszeni w naszej organizacji pacjenci diabetologiczni są zdeterminowani, aby poszerzać swoją wiedzę i świadomie pomagać innym mieszkańcom w walce o zdrowie i wspierać ich swoim doświadczeniem. Nasz projekt przewiduje do końca czerwca ukończenie kursu łącznie przez piętnastu wolontariuszy zielonogórskiego koła. Warto pomagać innym i razem możemy zdziałać więcej.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page