top of page

Nasz event w Zielonej Górze "Mówimy o cukrzycy"6.09.2023 w godzinach 9:00 - 14:00 miało miejsce na placu przed Filharmonią Zielonogórską nasze wydarzenie - akcja skierowana do mieszkańców Zielonej Góry "Mówimy o cukrzycy". Celem eventu było zwrócenie uwagi zielonogórzan na wzrastającą ilość zachorowań na cukrzycę i zachęcenie wszystkich do kontrolowania poziomu cukru oraz ciśnienia krwi. Do współpracy zaprosiliśmy sprawdzonych partnerów i przyjaciół. Sztab wolontariuszy - słuchaczy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego MEDYK pod opieką profesjonalnej kadry pedagogicznej wspierał nas w mierzeniu cukru i ciśnienia u chętnych mieszkańców miasta, producent suplementów diety DOZ S.A. serwował napoje ziołowe obniżające ciśnienie i poziom glukozy we krwi, podawał elektrolity i suplementy do picia oraz informował o działaniu leczniczym poszczególnych ziół, zaprzyjaźniona kawiarnia Fit Cake Kupiecka częstowała deserami cez laktozy, glutenu i oczywiście cukru oraz przekonywała do keto chleba bez tradycyjnej mąki. Wolontariuszom z naszego koła przypadła bardzo ważna rola. W przypadku podwyższonych stężeń cukru we krwi każdy mieszkaniec otrzymywał od nas glukometr z pełnym wyposażeniem oraz instrukcję postępowania w celu lepszej obserwacji glikemii przed konsultacją lekarską. Przydały się także glukometry z instrukcją w języku ukraińskim, którymi jeszcze dysponujemy, gdyż zgłosili się po nie kolejni diabetycy z Ukrainy.Przyjazna atmosfera oraz życzliwe wsparcie wraz z zaproszeniem do wspólnej walki o zdrowie tworzyła wśród naszych odwiedzających poczucie bezpieczeństwa, że w trudnym momencie nie zostaną sami ze swoim problemem. My wszyscy mieliśmy poczucie, że zrobiliśmy coś naprawdę ważnego. Ponad stu mieszkańców naszego miasta przebadało się podczas eventu. Jedenastu z nich otrzymało glukometry.

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page